مدرن و کلاسیک

در بحث طراحی دکوراسیون داخلی منزل و انتخاب مبلمان،ابتدا دو واژه مدرن و کلاسیک را معنی می کنیم.

مدرن:به معنی جدید،نوین،نوگرا

کلاسیک:درفارسی معنی خاصی برایش ذکر نشده اما به هر شیوه هنری که رسمی،مبتنی بر قانون و در نوع خود معیار باشد را گویند.

در انتخاب سبک دکور و مبل ابتدا باید با خود و خانواده به تفاهم برسیم.این دو سبک هر کدام  برای خود قواعد و زیبایی هایی دارند.

سلیقه ، متراژ ، هزینه: سه رکن اصلی برای انتخاب سبک است.

برای خانه های با متراژ پایین سبک مدرن پیشنهاد می‌شود.

مبلمان مدرن

برای سبک مدرن هزینه کمتری نسبت به سبک کلاسیک پرداخت می کنید،بسیاری از وسایل در چیدمان سبک مدرن کارایی دارند و به جهت وظیفه‌ای انتخاب می‌شوند،پس وسایل اضافی در چنین منازلی کم دیده می‌شود و با خلوتی فضایی که ایجاد می‌کند حس آرامشی برای ما به ارمغان می آورد.
سادگی در طرح ها و رنگها ،این سبک را جزء سبک‌های پر طرفدار کرده و مورد علاقه بسیاری شده است.

مبلمان اشرافی پسند کلاسیک

در سبک کلاسیک پیچش‌ها و قوس‌ها،تنوع رنگی،استفاده از وسایل تزئینی بسیار(که حس اشرافی و مادی گرایی را به انسان القا می‌کند)از مشخصه های بارز این سبک است.
تابلوهای دیواری،فرش‌ها با نقوش و اسلیمی‌های پیچ در پیچ،لوسترهای سنگین و چیدمان تزئینی همه در خدمت سبک کلاسیک هستند که البته سبک کلاسیک نسبت به سبک مدرن فضا ،متراژ و هزینه زیادتری هم  می‌طلبد.  در سبک مدرن به دلیل سادگی در طرح‌ها،همیشه چیدمانی خلوت داریم که حس آرامش داده  و استفاده از رنگ‌های روشن این حس را افزون می‌کند.

مبلمان کلاسیک

سبک مدرن

سبک مدرن بر خلاف سبک کلاسیک بیشتر به جهت عملکردی که دارد انتخاب می‌شود،به همین علت برای دکوراسیون منزل کوچک توصیه می‌شود.
مبلمان‌های راحتی مدرن که غالباً ساده،راحت و از جنس پارچه یا چرم هستند در این سبک قرار می‌گیرند.
این مبل‌ها اصولاً ارتفاع کوتاهی دارند و طوری ساخته و طراحی شده‌اند که برای نشستن طولانی مدت ما را خسته نمی‌کنند.
میز جلو مبلی با فرم‌های مکعبی غالباً دو رنگ با کنتراست زیاد و دو حجم در هم،که یک میز را تشکیل می‌دهند، برای این نوع سبک ارئه شده است.در سبک مدرن حتی کاغذ دیواری‌ها هم ساده و خلوت انتخاب می‌شوند و البته برای بهتر جلوه گر شدن چیدمان منزل،باید کاغذ دیواری را طوری انتخاب کنیم که با وسایل خانه در تضاد باشند و کنتراست این دو جلوه بصری ایجاد کند.
در انتخاب پرده هم باید از کرکره‌های ساده عمودی یا افقی که با مبلمان به خوبی هارمونی دارند استفاده شود.
فرش‌های ساده با طرح‌های نامتقارن(بدون قرینه) که اکثراً تک‌رنگ یا رنگ‌های کمی دارند برای سبک مدرن پیشنهاد می‌شود. لوسترهای مدرن ساده با فرم‌های هندسی هم‌نوا با هارمونی کل محل انتخاب کنید تا حس آرامشی که از این سبک انتظار دارید را به شما هدیه بدهد.

مطالعه
بهترین تشک وانواع آن
مبلمان مدرن

در سبک کلاسیک استفاده از منحنی و اشکال غیر هندسی معمول است ولی در سبک مدرن اشکال مکعبی و گوشه دار و حتی اشکال هندسی غیر معمول مثل شش ضلعی و مثلث دیده می‌شود.

سبک کلاسیک

مبل استیل (که از چوب کنده‌کاری و منبت شده ساخته می‌شود که یکی از مشخصه‌های آن است.) کاغذ دیواری‌ها با طرح‌های شلوغ و داماسکی،پرده های آویزان تور و حریر و آستر با رنگ‌های ست شده با مبل و دکور منزل،فرش‌های طرح‌دار با نقوش و اسلیمی شلوغ،لوستر با شاخه‌های طرح‌دار پیچشی مواردی هستند که در این سبک استفاده می‌شود.
آینه و کنسول،مجسمه و تابلو و همه موارد بالا همه در خدمت یک حس اشرافی هستند که جلوه‌گری بیشتری دارند.

مبلمان کلاسیک با کاغذ دیواری داماسکی

به اشتراک گذاری این مطلب

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

کسب و کارهایvip در بازمود

  • احمد
    ۱۶دی ۱۳۹۷ در ۲۱:۱۹

    مطلب مفیدی بود،از تصاویرتون در پیجم استفاده می کنم.

chat
یک نظر ارسال کنید