مبل آماده بخریم یا از خام شروع کنیم؟

همه ما می دانیم که مبل یکی از اصلی‌ترین عناصری است که به دکوراسیون منزل و مکان جلوه خاصی می‌دهد و در بسیاری موارد اجرای سبک دکوراسیون بر مبنای مبل انتخاب می شود،که همین مسئله اهمیت خرید مبل را نشان می‌دهد.
اما آیا مبل آماده بخریم یا از خام شروع کنیم?!کدام یک از لحاظ قیمت مبل ارزانتری است ؟

خرید مبل کلاسیک

خریداران مبل به دو دسته تقسیم می‌شوند:

گروه اول کسانی که ترجیح می‌دهند مبل آماده بخرند و گروه دوم کسانی که خودشان در فرایند تولید مبل شرکت می‌کنند و از الف تا ی مبل را به انجام می‌رسانند،که البته هر یک از این گروه‌ها دلایل قانع کننده‌ای دارند که قابل احترام است.

خرید میز ناهار خوری استیل
رویه‌کوبی مبل

گروه اول که مبل آماده تهیه می‌کنند

این گروه از لحاظ زمانی وقت زیادی ندارند و برای تمام لحظه‌های خود ارزش قائلند و برای ساعات شبانه روزی شان برنامه‌ریزی دارند. به عبارت دیگر آنقدر مشغله کاری دارند که دیگر به این کار نمی‌رسند . با این که می دانند هزینه تمام شده مبل کمتر از آنچه هست که خریداری می‌کنند،اما راغب به این کار هستند که با یک نمایشگاه و یک شخص طرف قرارداد شوند و خرید راحتی داشته باشند.

این گروه وقتی با مبل آماده در نمایشگاه روبرو می‌شوند، تمام شده کار را یکجا می‌بینند، پارچه و رنگ و مدل و طرح مبل را همه کنار هم و تکمیل شده مشاهده کرده و با سلیقه خود مقایسه می‌کنند، سپس با نشستن روی مبل،احساس نرمی و راحتی را در لحظه اول تجربه می کنند و اگر مدل ، رنگ ، طرح ونشیمن مبل را نپسندیدند، به سراغ مبل بعدی می‌روند تا مبل مورد نظرش را پیدا کنند .(ضمناً با یک نفر فروشنده روبرو هستند.)

مطالعه
موارد قابل اجرا در بازسازی منازل
خرید مبل استیل درجه یک

گروه دوم که در صدد تهیه مبل با قیمت کمتر هستند!!

گروه دوم وقت آزاد دارند و در صدد هستند تا مبل را به قیمت کمتری از نمایشگاه تولید کنند، و از خام فروشی شروع کنند و مبل خام را به رنگ‌کار می‌سپارند تا آن را طبق سلیقه آنها رنگ آمیزی کند و پس از پسندیدن پارچه مبلی وخرید پارچه مبلی،مبل رنگ شده و پارچه مبلی را به رویه کوب می‌سپارند تا در آخرین مرحله به مبل با سلیقه خود دست پیدا کنند.
اما از نظر کارشناسی باید برنده این دو گروه را،گروه اول دانست.

خرید مبل خام یا آماده؟
مبل راحتی خام

در این گروه همه چیز تصویر ذهنی است یعنی تا آخرین لحظه تصویر درستی از مبل کامل در ذهن نمی‌آید.شاید پس از پایان کار رنگ و طرح و مدل مبل و نقش پارچه مبل با هم همخوانی نداشته باشد،که دیگر کار از کار گذشته، دلیل آن هم این است که گروه دوم سالی یک مبل هم تولید نمی‌کنند اما گروه اول با کسانی که خبره‌ این کار شده‌اند و خطا و آزمون خود را پشت سر گذاشته‌اند،روبرو هستند.

جنس پارچه مبلمان

گروه دوم از ریزه کاری ها خبر ندارند و با مشکلات عدیده‌ای برخورد می‌کنند:

1- نشناختن جنس چوب مبل خام
2- پیدا نکردن رنگ کار خوب
3- آگاهی نداشتن از کیفیت پارچه مبل به‌دلیل وجود انواع پارچه‌ها با کیفیتهای مختلف
4- رویه کوبی که خود حدیث مفصلی دارد.
و ضمناً گروه دوم با چندین نفر با اخلاق و خصوصیات فردی مختلف درگیر و روبرو می‌شوند.
در مجموع چون در تولید یک دست مبل استیل چندین کارگاه درگیر می‌شوند باید دقت زیادی کنند .البته اگر این این چهار مرحله به خوبی طی شود!!در انتها یک دست مبل ارزان قیمت تر تولید شده است.
اما برای مبل آماده همانطور که گفتیم باید هزینه بالاتری خرج کرد اما هر آنچه هست را می‌بینید و می‌خرید.البته ناگفته نماند به مبل‌های آماده بازار هم می‌توان خرده گرفت و شاید از کیفیت خوبی برخوردار نباشند (جنس چوب و کلاف ،رنگ ، کیفیت پارچه و رویه‌کوبی )که باید در این موارد دقت فراوان را کنید .

مطالعه
پاف چیست

به اشتراک گذاری این مطلب

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

کسب و کارهایvip در بازمود

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • chat
    یک نظر ارسال کنید